Rob Boerée, directeur Energie en Klimaat van Agentschap NL, overhandigde deze week een energielabelposter aan wethouder Gilbert Isabella van de gemeente Utrecht, voor de ingrijpende verduurzaming van Het Utrechts Archief. Het gebouw ging van energielabel G naar A en is nu modern en comfortabel.
Goede voorbeeld
“Agentschap NL wil namens het rijk de gemeente complimenteren met dit goede voorbeeld”, aldus Boerée. De uitreiking vindt plaats tijdens de Dutch Green Building Week, waarin vele duurzame en bijzondere gebouwen centraal staan. “De poster wordt uitgereikt als symbool voor de verduurzamingsaanpak van de vastgoedportefeuille van de gemeente.” In tien jaar tijd gaat de gemeente 700 gebouwen verbeteren.
Grote verandering
Het gebouw aan de Alexander Numankade heeft een grote verandering ondergaan. De binnenplaats werd geïntegreerd in het gebouw en er zijn diverse isolatiemaatregelen toegepast, zoals HR++ glas, isolatie geveldelen, dak en energiezuinige verlichting. “Het gebouw is nu niet alleen veel prettiger voor de gebruikers, de medewerkers van het archief en die van het kinderdagverblijf, maar een mooi gebouw heeft ook een positief effect op de leefomgeving”, geeft wethouder Isabella aan. “De gemeente wil lokale bedrijven stimuleren om energie te besparen, en we moeten dan natuurlijk zelf ook het goede voorbeeld geven.”
Bron: AgentschapNL
Gerelateerde artikelen:
